Hakkımızda


Kütahya Simav Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Jeotermal Kaynaklı Sera) Organize Sanayi Bölgesi 15.12.2021 tarihinde 1185 dekar alan üzerinde kurulmuştur.

OSB kurucu ortakları Kütahya İl Özel İdaresi, Simav Belediyesi ve Simav Ticaret ve Sanayi Odasıdır. 


828.502 m²  alanda 10.000-28.000 m²  büyüklüğünde 44 adet teknolojik seralar kurulacaktır. 69.158 m² alanda ise en az 3.400 m² büyüklüğünde 16 adet ihtisas konusuna uygun sanayi tesisleri parselleri yer almaktadır. 


Simav TDİOSB içinde tüm parsellerin başına yol, sera ısıtma hattı, atıksu, kullanma suyu, yağmur suyu hattı, elektrik ve telekom bağlantısı getirilerek yatırımcıya hazır olarak teslim edilecektir. 


OSB içerisindeki seraların ısıtması jeotermal enerjiden sağlanacaktır. Bu kapsamda MTA ile yapılan protokol kapsamında 5 adet sondaj kuyusu açılması tamamlanmıştır. İlave sondaj kuyusu ve reenjeksiyon kuyularının açılmasına devam edilecektir.

 

Jeotermal enerji potansiyelini değerlendirerek kaynakların sürdürülebilir, yenilenebilir özelliğini koruyup, kaliteli sebze, meyve ve çiçek üretiminin artışı ile birlikte ihracat miktarının ve istihdam sayılarının arttırılması amaçlanmıştır.


İlçemizin sahip olduğu iklim özellikleri, lokasyon, lojistik avantajları ve kalifiye iş gücü sayesinde kısa sürede önde gelen Organize Sanayi Bölgeleri arasında yeralacaktır.
Bilgiler

İletişim


E-Bülten'e Kaydol

E-Bültenlerimizden ilk siz haberdar olun!